Pohár Katalánska vo futbale - jeden z obľúbených šampionátov v Španielsku

To nie je tajomstvo pre nikoho, ktorý najviacPopulárnym športom medzi obyvateľmi celého sveta je futbal. Táto vzrušujúca hra získala srdce miliónov divákov. Hranice podliehajú: bez ohľadu na pohlavie, rasu a vek, futbal spája celé kontinenty.

Obrovské množstvo rôznych šampionátov,venovaný tomuto športu, sa každoročne koná v rôznych častiach našej planéty. Každá z týchto podujatí je pre fanúšikov dlho očakávanú udalosť. Keďže deti sa tešia na nový rok, tak fanúšikovia futbalu čakajú na Katalánsky pohár, Svetový pohár, Ligu majstrov alebo Pohár UEFA. Medzinárodné súťaže tohto druhu zhromažďujú publikum rádovo viac než ktorýkoľvek iný šport.

Katalánsky pohár

Futbal v Španielsku

Je pozoruhodné, že v Európe môžeteupozorniť len na niekoľko krajín, ktoré majú predovšetkým futbal. Tento šport je súčasťou ich kultúry. Medzi tieto krajiny patrí Španielsko. Na území monarchického štátu sa konajú rôzne turnaje, z ktorých sa zúčastňujú nielen mužské tímy, ale aj krásne tímy žien.

Katalánsky pohár je jedným z najobľúbenejšíchfutbalové majstrovstvá, ktoré sa konajú medzi klubmi rovnakej oblasti španielskeho kráľovstva. V týchto súťažiach sú zapojené tímy, ktoré sa týkajú prvej, druhej alebo tretej divízie. Je pozoruhodné, že tento pohár sa hrá už dvadsať štyri roky. Začiatok tohto majstrovstva bol položený v roku 1984. Až po piatich rokoch bol oficiálne uznaný Katalánsky pohár. Od roku 1989, každoročne, zvyčajne v lete, majstrovstvá tejto švajčiarskej futbalovej federácie. V roku 2005 v pravidlách turnaja došlo k významným úpravám - a už osem rokov sa môžu tímy spravodlivého sexu súťažiť o titul najlepší ženský futbalový tím.

Katalánsky pohár 2013

História španielskeho majstrovstiev

Je pozoruhodné, že od prvého rokuV 20. storočí sa každý rok v Katalánsku uskutočnili rôzne futbalové majstrovstvá. Prvým z nich bol Masajský pohár. Jeho začiatok bol vyhlásený iba trikrát, počnúc dvadsiatym storočiami. V roku 1903 bol nahradený Barcelonským pohárom. Tento šampionát si užil svojich fanúšikov len raz, keď stratil palmy na majstrovstvách Katalánska. Vykonávané vrátane až do roku 1940, s nástupom vojenských udalostí v Európe, turnaj prestal existovať. V tej dobe bola krajina ovplyvnená druhou svetovou vojnou, aj keď sa na ňu nevzdávala osobitná úloha.

Pohár Katalánska a jeho šampión

Po dlhom čase futbaltradície v pyšnom nezávislom regióne Španielskeho kráľovstva sa obnovili. Vášeň fanúšikov tohto športu našla miesto a čas na jeho vydanie vonku - to bol podporený vznikajúcim pohárom Katalánska.

šálka futbalu Katalánska

Zhromaždil pod svojimi "krídlami" štyri provincieTáto oblasť Španielska, okrem fantastických krajiniek a krásy architektúry, je svetovo preslávená svojimi futbalovými tímami. Jednou z najjasnejších hviezd športového "neba" je bezpochyby "Barcelona". Tento futbalový klub zhromaždil niektorých z najlepších hráčov všetkých čias. V celej histórii tohto turnaja Barcelona získala sedemkrát pohár Catalan Cup. Až do minulého roka tím odvážne šesťkrát za sebou odovzdal pozície hlavnému španielskemu súperovi Espanyol. Práve s týmto tímom sa Barca stretla v remíze minuloročnej trofeje. Boj bol intenzívny. Zápas vo finále bol zriedený sériou sankcií. A len vďaka zručnosti brankára a presnosti ich útočníkov, futbalový klub Barcelona dostal katalánsky pohár v roku 2013, pričom chytil siedme víťazstvo od nohami súpera.